lubany_b (lubany_b) wrote,
lubany_b
lubany_b

Плацинди

Люблю листкове домашнє тісто, смачнюще, універсальне! Так, воно хоче "правильну" сировину і "правильну" технологію. а ще час. Але даний рецепт буде під силу навіть новачкам. А результат потішить! За основу взяла плацинди від Анішоари (кукінг), молдавське листкове тісто.

Плацинди

У посудину помістити 1 яйце, 1 ч.ложку солі, 1 ч.ложку цукру, 1 ст.ложку олії, долити теплою водою, загальна вага всіх складових має дорівнювати 270 г ( чому так - яйце може бути більшим, може меншим, тоді води менше, або більше, але сумарна кількість має бути стала) . Додати борошно (500 г) і замісити тісто, воно не ма бути надто тугим. Дати відпочинок 1 годину.

Вершкове масло (250 г, я використовувала 72%, зрозуміло, 80% масло дасть ще кращий результат) залишити на столі до розм"ягчення.

Тісто поділити на 4 частини і масло теж на 4 частини (обов"язково це робити на вагах, інакше порушите співвідношення масла й тіста). Кожну частину тіста розкатати в довгий вузький прямокутник, змастити 1\4 частиною масла. На каталку накрутити тісто (вужчою стороною, маслом до каталки), ножем розрізати тісто вздовж, "розкрити і помістити на стіл, скласти вдвоє (до середини масляною стороною), зверху помістити залишки масла з каталки і знову скласти вдвічі. Так проробити з решта тістами. Вийде 4 шматочки прошарованого тіста. Кожен в плівку і в холодильник на 4 години. Насправді, це робиться дуже швидко, а головне, такий метод не потребує навичків розкатки.

Після холодипьника розкатати кожен шматок в прямокутник з довшою стороною в 22-25 см, скласти в тричі, перевернути, розкатувати в тонкий прямокутник, довжиною в 40 см. Помістити на лист для випічки. Проробити ту ж операцію з решта твстом. На одному листі у нас вийде два довгі прямокутники з тіста. На середину помістити начинку вздовж тіста, тісто завернути до середини, защіпнути, краї теж защіпнути, перевернути. Порційно надрізати (не до кінця ) на шматки, на 8-10 штук. Змастити яйцем, пекти при 220 град. до хорошого зарум"янення. Холодне розрізати на порції.

Про начинки: любі на ваш смак. Єдине - не "мокрі", бо листкове тісто під низом не розкриється, вийде закалець. Я половину робила з солодкою начинкою (300 г сиру, 70 г цукру, 1 жовток, 1 ст.ложка крохмалю і макова - 100 г меленого маку, 1 білок незбитий, 50 г цукру), наклала спочатку сирну начинку, на неї - макову. Другу половину - з соленою начинкою (брала по 200 г сиру, сулугуні і моцарели, 1 невелике яйця і пучок щпинату, попередньо порізаний і протушкований у вершковому маслі.
Tags: Слоеное тесто
Subscribe

 • (no subject)

  Наша перемога на Євробаченні!В страшний час це як промінь надії на велику нашу перемогу. Фронтмент гурту Олег з нашого міста, тепер про Калуш знає…

 • (no subject)

  Хай простить мене Господь і лиш Господь!!! А прощення окупанти мати не будуть, ні на землі, ні на небі... Для тих, хто називає війну невдобною…

 • (no subject)

  Ми воюємо за свою країну, за свою свободу. Українці єдині як ніколи, а ще повні люті й ненависті. За що з нами воюють ваші діти й чоловіки??? Яка…

Buy for 200 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment