lubany_b (lubany_b) wrote,
lubany_b
lubany_b

Простий хліб

Пропорції Джеймі Олівера, технологія своя.

Просто хліб

Рецепт на 1 хлібину:
борошно в/гатунку 500 г
дріжджі пресовані 11 г
цукор 12 г
сіль 10 г
вода 320 г

Опара:
В теплій воді (температура 35-40 град., якщо холодніша - не страшно, просто тісто буде повільніше підніматися, а от гарячіша зовсім не бажана - дріжджі від гарячої води не зможуть працювати і хліба не вийде) розчинити цукор та дріжджі, додати 3 ст. ложки борошна (взяти із тих 500 г, що йдуть по рецепту). Перемішати. Накрити. Залишити для підходу (десь 20-30 хвилин, опара має "спінитися").

Тісто
Вся опара, решта борошна (просіяти), сіль - замісити тісто. Тісто буде м"ягке. Не досипайте борошно (я користуюся борошном з АТБ, можна "Богуміла").

Ємкість змастити олією. Помістити тісто. Накрити. Залишити для підходу. Через 50 хвилин тісто скласти. Як це виглядає: добряче присипте борошном дошку, помістіть на неї тісто , руками легенько розтягніть тісто в умовний прямокутник, скласти до центру два протилежні краї, тоді ще два. Помістити назад в ємкість. Накрити, залишити ще раз для підходу - десь до 1 години, плюс мінус.

На дошку, присипану борошном помістити наше тісто. Обережно з ним, воно гарно підійшло. Накрити, залишити хвилин на 15. Легко перемнути, помістити в форму. Я використовую звичайну алюмінієву форму циглинку. Обов"язково змащую попередньо олією. Форму з тістом накрити. Поставити підходити, має підійти до краю форми.

Попередньо розігріти духовку до 240 градусів, вниз помістити миску з водою (це дась нам пар). Пекти 14 хвилин, миску з водою забрати, температуру зменшити до 200 град., пекти ще 25 хвилин. Хліб витряхнути акуратно з форми, якщо білі боки (а в мене так виходить) - допікати вже без форми поки не зарум"яняться боки і низ (хвилин 10, може, трохи більше, тут вже треба дивитися).

Спечений хліб помістити на решітку. Не накривати!!! Тільки так отримаємо хрустку ніжну скоринку.
Tags: Хлеб
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • (без темы)

  Наша перемога на Євробаченні!В страшний час це як промінь надії на велику нашу перемогу. Фронтмент гурту Олег з нашого міста, тепер про Калуш знає…

 • (без темы)

  Хай простить мене Господь і лиш Господь!!! А прощення окупанти мати не будуть, ні на землі, ні на небі... Для тих, хто називає війну невдобною…

 • (без темы)

  Ми воюємо за свою країну, за свою свободу. Українці єдині як ніколи, а ще повні люті й ненависті. За що з нами воюють ваші діти й чоловіки??? Яка…

Buy for 200 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments